Helista meile: +372 5060 004

Võta meiega ühendust

Võta ühendust

Tehnoloogia

Tipptasemel puitmajade parimad lahendused

Baltic House

Seinaprofiilid

Et pakkuda iga maja jaoks parimat lahendust, on saadaval lai valik eri paksusastmega seinaprofiile nii ümar- kui ka nelikantpalgist. Kõik massiivpalgid on eelnevalt kuivatatud niiskussisalduseni 20% (±2%), liimpalgi lamellid aga niiskusesisalduseni 13% (±4%). Toormaterjalina kasutame vaid aeglaselt kasvanud põhjamaist kuuse- ja männipuitu, mis on palkmajade ehitamiseks parim materjal.

Baltic House Factory toodetavad palgid

Nelinurksed massiivpalgid

40 mm

50 mm

70 mm

94 mm

Nelinurksed liimpalgid

90 mm

120 mm

160 mm

200 mm

240 mm

280 mm

Palkmajade nurgad

Masiivpalkidele (40mm, 50mm, 70mm ja 92mm) pakume ainult traditsioonlist ristnurka. Liimpalkidele alates 94mm ja üles saame pakkuda kolme tüüpi nurki.

Ristnurk on traditsiooniline ja juba aastasadu Eesti taluarhitektuuris kasutatud lahendus. Sellele on iseloomulikud seina pinnast välja ulatuvad palgiotsad.

Puhasnurk ehk kalasaba tapp on uuem, kuid samuti traditsiooniline lahendus. Suurim erinevus võrreldes ristnurgaga on see, et ristumiskoht jääb sile, kuid palkide kaldu lõigatud otspinnad jäävad visuaalselt nähtavale.

Linnanurk on kõige moodsam. Seina pinnast väljaulatuvad palgiotsad praktiliselt puuduvad ja visuaalselt on hoone nurk palju rahulikum, andes palkmajale teiste puitfassaadmajadega sarnase väljanägemise. Eelkõige tiheda asustusega linnakeskkonnas võib see olla ainus lubatud palkseina tüüp.

Klassikaline ristnurk

Puhasnurk

Linnanurk

Palkmajade soojustamine

Kuigi puit ise on küllaltki soojapidav materjal, ei ole alati otstarbekas palki väga paksuks ajada – sellisel juhul aitab lisasoojustamine väljast või seest.

Samuti vajavad palkide vahed ja tapid tihendamist ja soojustamist. Peamiselt kasutame selleks kas linavilti, klaas- või puitkiudvilla, isepaisuvaid tihendeid või muid tihendusmaterjale.

Soojustuse siselõige

Soojustuse välislõige

Uksed ja aknad

Palkmajade täispuidust uksed ja aknad tulevad samuti meie oma tehase tootmisliinilt. Nii on tagatud kasutatud puidu kvaliteet ja töö täpsus. Soovi korral valmistame uksi ja aknaid ka eritellimusel.

Akende ja uste tüübid:

 • AB – kvaliteet AIAMAJA

  42mm leng, klaaspakett 3-6-3, sisse pöörd-kald „kahekäeliselt“ avanev

 • BC – kvaliteet SUVEMAJA

  51mm leng, klaaspakett 3-6-3, sisse pöörd-kald „ühekäeliselt“ avanev

 • C – kvaliteet ELUMAJA

  Akendele võimalik lisadena aknaluugid

Trepid

Trepid valmistame kvaliteetsest kuusepuidust vastavalt hoone tüübile, projektile ja kliendi soovile. Võimalusi erinevateks lahendusteks on piiritult.

Aia-, suve- ja saunamajadel on kõige tavalisem kas treppredel või lihtsam trepp magamislavatsile. Elumajas on võimalusi mõistagi märksa rohkem. Kõige tavalisemad lahendused on sirge trepp, pööranguga trepp, L-kujuline trepp ja U-kujuline trepp. Ja loomulikult kuuluvad trepi juurde ka käsipuud ning muud vajalikud detailid.

  Majade tarnekomplektid

  Kõikide palkmajade tootmises arvestame klientide vajadusi, majade otstarvet, ehituse nõudeid ning oma tootmises kasutatavaid materjale.
  Iga tootmisliinilt tulev maja  on tellimustöö kus arvestatakse kõiki kliendi soove ja eripärasid. Nii ei ole meil traditsioonilist laovaru ja palkmaja tellides tuleb arvestada tootmiseks kuluva ajaga. Vastavalt maja mahule ja eripäradele sõltub ka toomisele kuluv aeg.

  Tüüpilised laomajad oma standardse spetsifikatsiooniga võivad sobida lõunamaa kliimasse, kuid ei pruugi meie kliima tingimuste ja ehitusnormidega sobida. Et majad kestaks peab arvestama eri nõuetega, nagu näiteks lume- ja tuulekoormus.
  Meie eelis on, et kõikidel majade tüüpidel, seda nii aiamajadel, saunamajadel, suvemajade ja ka elumajadel, saab valida erinevate tarnekomplektide vahel.

  Ettevõttest

  Projekteerime ja valmistame palkmaju lähtudes klientide vajadustest.

  LOE LÄHEMALT

  Koostööpartnerid

  Tänu usaldusväärsetele partneritele saame pakkkuda palkmajade terviklahendusi.

  LOE LÄHEMALT

  Tooted

  Meie tootevlikus on suur valik erinevaid tooteid ja lahendusi. Avasta ka enda jaoks sobivad tooted.

  AVASTA TOOTEID

  Tootmine

  Projekteerime ja valmistame palkmaju lähtudes klientide vajadustest.

  LOE LÄHEMALT

  Sobivad majad meie kliimasse

  Meil on pikaajaline kogemus palkmajade ja täispuitmajade tootmisel ning teame, mis sobib meie keskkonda.

  Rahuolu garanteeritud

  Oleme veendunud, et kõik meie kliendid on toodanguga rahul nii maja kätte saades kui hiljem kasutades.

  Kliendikeskne lähenemine

  Meie jaoks iga klient on unikaalne oma soovide ja vajadustega ning leiame neile lahendused.

  Baltic House Factory

  Meie põhiväärtused on kvaliteet, looduslikud materjalid ja looduslähedus. Seame oma klientide rahulolu esikohale.

  Kontakt

  Kontor

  Vasara 50, 50113 Tartu, Eesti

  Helista meile

  +372 5060 004

  Kirjuta meile

  info@baltic-house.com